Як цікаво та змістовно організувати дозвілля дітей? (поради для батьків в умовах карантину)

28.Кві.2020
Як цікаво та змістовно організувати дозвілля дітей? (поради для батьків в умовах карантину)

Як же розважити дитину в ситуації, коли ви не можете дозволити їй гуляти на вулиці і спілкуватися з друзями?

На допомогу Вам прийдуть театралізовані ігри. Вони допоможуть:

  • познайомити дитину з художньою літературою, музикою, образотворчим мистецтвом, правилами етикету, обрядами та традиціями рідного краю;
  • сформувати модель поведінки дитини в сучасному світі;
  • усвідомити моральну суть людської діяльності;
  • залучити малюка до багатства морально-естетичних норм взаємин, до духовних цінностей, підвищити його загальну культуру;
  • удосконалювати навички та вміння активно використовувати знання з особистого життєвого досвіду;
  • залучитися до активної художньо-мовленнєвої діяльності та мовленнєвої творчості;
  • розвитку уваги, кмітливості, швидкості реакції, організованості, уміння діяти, підкоряючись певному образу, перевтілюючись в нього, живлячи його життям.

Підготовка до театралізації – найцікавіша і найважливіша робота. Пробуйте все разом з вашим малюком і станете для нього найкращим другом і помічником. Створюючи домашній театр, ви вчитеся разом робити ляльок, виготовляти костюми (з підручних матеріалів: підуть старі сукні, клаптики тканин, хустки…), малювати декорації, писати сценарій, оформляти сцену і, звичайно ж, показувати сам спектакль.

Готуючи драматизацію казки, ніколи не нав’язуйте дітям своєї думки, яким повинен бути герой, які рухи, жести, міміка найбільш яскраво відображають характер персонажа, а використовуйте кожну можливість для виявлення творчих здібностей своєї дитини.

Для початку ідеально підійде ляльковий театр, оскільки діти ще не готові розучувати ролі і виходити на сцену перед батьками або родичами. Ляльковий театр дуже схожий на звичайну гру з іграшками. Для малюків підійдуть знайомі народні казки. Трохи пізніше можна перейти від лялькового театру до «справжньому» з ролями, костюмами і декораціями.

Заохочуйте дітей фантазувати: введіть нових персонажів, додайте смішні епізоди або ж переробіть кінцівку. Не менш цікаво скласти і розіграти власну історію.

Також не забудьте про музику, адже вона допомагає ожити казці. Щоб спектакль став більш веселим і яскравим, можна підібрати музичний супровід. Запишіть і вмикайте неголосно музику під час представлення.

Які ж переваги театралізованої діяльності під час карантину?

Театр допоможе навчити дитину правильно вести діалог, шукати вихід зі складних ситуацій, розвивати пам’ять і самостійність мислення, збагачувати словниковий запас. А дитяча пам’ять збереже яскраві враження про вашу захоплюючу спільну діяльність під час карантину.

Чарівний світ театру дає поштовх до розкриття таланту кожної дитини, виховуючи  та розвиваючи  її, навіть за умови карантину.

Бажаємо Вам успіху.