Розвиваймо музичні здібності малят разом

04.Тра.2020
Розвиваймо музичні здібності малят разом

Поради батькам

 Звукова забавлянка

Часто можна спостерігати ситуацію, коли втомлені від тривалого навантаження під час карантину батьки хочуть присісти, випити теплого чаю/кави, посмакувати свіженькою випічкою, а їхнє маля вимагає уваги та активних розваг.

Щоб поєднати приємне з корисним, покажіть дитині один звуковий «фокус», який на тривалий час приверне своєю оригінальністю та незвичністю увагу непосиди.

Все, що вам знадобиться – це звичайна трубочка для коктейлю, ножиці (або ножик), склянка, заповнена на три чверті звичайною водою (підійде також будь-яка інша рідина – сік, лимонад тощо).

Вище середини трубочки зробіть надріз – достатній, аби її зігнути, але не настільки, щоби він розділив трубочку навпіл.

Тепер занурте довшу частину трубочку в склянку з водою і запропонуйте дитині щосили подути: звук має бути подібний до звичайного свисту, але з добре відчутним призвуком (якщо призвуку не буде – потрібно стиснути кінчик трубочки губами або перевірити, чи не закрився отвір між її двома частинками) .

Якщо трішки витягнути трубочку – звук поміняє своє забарвлення, якщо опустити назад – вийде новий звуковий ефект. Для дуже допитливих дітлахів можна пояснити природу цього явища, а саме те, що звук виникає через вібрацію стовпа повітря, яке дитина вдмухує в трубочку. В залежності від довжини цього стовпа, звук виходить вищим або нижчим. Звісно, заграти улюблену мелодію на такому «свистку» доволі складно, однак проекспериментувати зі звуковими ефектами – цілком просто.

Можна запропонувати дитині придумати собі якогось персонажа, який спілкується на такій своєрідній мові і розказати від його імені якусь цікаву історію.

Особливо захопливо для дитини буде, якщо ви також долучитеся до цієї звукової забави і створите свій «свистковий» діалог. І хоча повної тиші цей дослід не забезпечить, проте надзвичайні враження і гарний настрій будуть гарантовані для всіх!

Рекомендуємо  також цікаві музичні ігри, які ви можете організувати з дітьми вдома за вказаними посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=vq2FvUVWtaE&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=QZc8sivp5yY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=RPEmTh2YncI&feature=youtu.be