СИМПТОМИ РОТАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ. ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ

05.Бер.2019
СИМПТОМИ РОТАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ. ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ

Це захворювання відоме під назвами шлунковий чи кишковий грип, ротавірусний гастроентерит, ротавіроз. За результатами спостережень можна сказати, що ротавірус частіше виникає в холодну пору року, а також може носити епідемічний характер. За статистикою найбільшу кількість хворих реєструють в період від листопада до квітня

ПЕРЕБІГ ХВОРОБИ. СИМПТОМАТИКА

Потрапивши в організм, вірус відразу ж не проявляється пи ротавірусної інфекції, які у дітей виражені більш яскраво, ніж уогазними. Хворобливий стан спостерігається близько тижня.

Через 7 днів в організмі вже повністю сформована стійка імунна реакція. Саме імунна відповідь виключає повторне зараження організму, але воно може відбутися тільки тоді, коли імунітет надто ослаблений.

ВИХОДЯЧИ З ЦЬОГО, ПЕРЕБІГ ХВОРОБИ МОЖНА РОЗДІЛИТИ НА КІЛЬКА ПЕРІОДІВ:

 • інкубаційний період – 1-3 дні;
 • г><->

  Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок — різке підвищення температури (близько третини пацієнтів мають підвищену температуру тіла до 39°С), нудота, іноді біль в животі, часте блювання, сильний пронос, випорожнення — яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Крім того, у більшості хворих з’являється нежить, поче пraph –>

  Для підтвердження діагнои ідження, найбільш доступним з яких є виявлення антигену ротавірусу у зразках калу методом імуноферментного аналізу.

  ТА:paragraph {“textColor”:”very-dark-gray”} –>

  Джерелом ротавірусів є людина. Передача відбувається під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих рота вірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлоги, меблі, одяг тощо).

  Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість вфеути протягом більш ніж 30 днів після інфікування.

  ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

  Хворий ротавірусної інфекцією вимагає оперативної медичної допомоги. Основну небезпеку являє собою зневоднення організму, як наслідокацо і невеликими дозами (від 1 столової ложки) давати рідину.

  З другого днястти. Під час лікування рекомендується дотримуватися дієти з відсутністю в раціоні молока і молочних продуктів.

  ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ

  Досить ефективною профілактикою є вакцинація. Вакцина містить живий, але ослаблений штам вірусу, який після введення в організм змушує його виробляти імунітет до ротавірусної інфекції.

  В якості основного способу профілактики потрібно виділити необхітятячих садах та інших освітніх установах. На харчоблокатяка, води та інших продуктів. Також слід дотримуватися виконання санітарних норм у водопостачанні та каналізації в дитячих установах.

  Якщо ротавірус вже виявлено, то особи, що наглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти руки антисептичними засобами.

  За інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби України