Вчимося розпізнавати найпоширеніші інфекційні хвороби

14.Лют.2019
Вчимося розпізнавати найпоширеніші інфекційні хвороби

На інфекційні недуги часто хворіють не тільки дорослі, але й діти. Незалежно від причин виникнення захворювання (вірусне чи бактеріальне), характеру (гостре і хронічне) і типу (нешкідливе або вкрай небезпечне), воно потребує своєчасної діагностики та правильного лікування.

КІР

ragraph {“textColor”:”very-dark-gray”} –>

Інкубаційний період — 9-21 днів.

ГРИП

Інкубаційний період — від кількох годин до кілька діб.

Хворий заражає інших з кінця інкубаційного періоду — і до 5-7 днів.

 повітряно-крапельний.

Симптоми. 

Інкуб>&wp:paragraph {“textColor”:”very-dark-gray”} –>

Хворий може заражати інших за 7-10 днів до появи висипу. Заразність — 5-10 днів від початку висипань.

Шлях передачі: повітряно-крапельний.

Симптоми.& сбіль, нежить, іноді біль у м’язах і суглобах. Температура івні і потиличні лімфовузли. Дрібний висип, не більше 5 мм, з’являється спершу на шкірі обличчя і шиї, потім по всьому тілу, не зливається між собою. Ніколи не буває на долонях та підошвах ніг. Висипкні

ВІТРЯНКА

Інкубаційний період  д”textColor”:”very-dark-gray”} –>

Хворий заражає інших за два дні доіс– wp:paragraph {“textColor”:”very-dark-gray”} –>

Шлях передачі: повітряно-крапельний.

Симптоми. Початок — гострий. Температура підвищується до 38 градусів, на шкірі, зокрема й на голові, з’являється висипка. Спершу це круглі рожеві чи червоні цятки, які згодом піднімаються над шкірою. Через кілька годин на їх місці виникають блискучі пухирці. Через кілька днів вони підсихають, через тиждень кірочка відпадає. Висип повторюється, тому на тілі можна побачити різну висипку.

СКАРЛАТИНА

Хворий заражає іншихі захворювання.

Шлях передачі: повітряно-крапельний.

СВИНКА

 епідемічного паротиту — 11-23 дні.

Хворий&nb іороби — і до шести-восьми днів з початку недуги.

 повітряно-крапельний.

Симптоми. Зазвичай хвороба починається різко, з ознобу і підвищення температури. Лихоманитьвниво підщелепних та під’язикових. Обличчя спухає. Рання ознака — при натисненні за мочкою вуха з’являється біль.

Інкубаційний період — від кількох годин до кілька діб.

Хворий заражає інших від початку прояву хвороби — і може аж до шести місяців, зазвичай — до десяти днів.

Шлях передачі: із зараженою з їжею та водою, контактно-побутовий.

Симптоми. При у сальмонельозі температура тіла підвищується до 39 градусів, сильно болить голова, людину нудить та рве. Чим гострііли. Діарея — більше 10 ркр/wp:paragraph –>

ДИЗЕНТЕРІЯ

Хворий заражає інших весь період хвороби, може бути носієм до трьох місяців.

exor has-very-dark-gray-color”>Симптоми. Захворювання починається швидко. Спершу — синдром загальної інтоксикації, що характеризується підвищенням температури тіла, ознобом, відчуттям жару, головним болем, зниженням апетиту та артеріального тиску.

Ураження шлунково-кишковий тракт проявляються болем у животі, спочатку тупим, постійним. Потім біль стає гострішим, переймоподібним, локалізується у нижньому відділі живота, частіше зліва. Біль зреечника.

Інкубаційний період — 7-50 днів.

Симптоми. Підвищуєтякжання, нудоту, біль в м’язах, а також втрату апетиту. Коли в інфекційний процес втягується печінка, темніє сеча, розвивається жовтяниця (жовтіють шкіра і склери очей), а також світлішає стілець. На цій стадії захворювання нудота і лихоманка зникають, проте хворого можуть турбувати свербіж і больові відчуття в животі. У деяких випадках (особливо у дітей) гепатит А може бути без симптомів.

КАКЛЮШ

Інкубаційний період 

Хворий заражає інших з другої половини інкубаційного періоду — і до чотирьохобextColor”:”very-dark-gray”} –>

Шлях передачі: повітряно-крапельний.

or> Перші 7-10 днів нагадує ГРВІ, проте кашель стає все більш нав’язливим, особливо вночі. Його не можна зупинити засобами від кашлю. Приступи виникають частіше, тривають все довше. Обличчя набр. ругого тижня недуги. Такі напади можуть призвести навіть до зупинки дихання. Кашель може зберігатися до 2-3 місяців.

https://kalushnews.city/read/card/16432/vchimosya-rozpiznavati-najposhirenishi-infekcijni-hvorobi
error: Content is protected !!