Безпечне літо: як дитині надати домедичну допомогу.

10.Чер.2021
Безпечне літо: як дитині надати домедичну допомогу.

 

     Шановні батьки! Порізи, садна та подряпини — невід’ємна частина допитливого дитинства. Навіть найуважніші батьки не можуть гарантувати, що їхня дитина виросте без падінь, забитих місць і ушкоджень. Тому навчіться правильно надавати їй домедичну допомогу.  Адже чітко знаючи, що робити в конкретній ситуації, ви зможете попередити серйозні наслідки травм.

 

Укус комахи

     Улітку частішають випадки, коли дітей жалять бджоли, оси, шершні чи джмелі. При цьому виникає місцева або загальна реакція. Це може бути свербіж, почервоніння, набряк або алергія, яка може призвести навіть до анафілактичного шоку. Тому важливо швидко реагувати на укус комахи.

    Якщо дитину вжалила бджола, знайдіть і обережно видаліть жало разом з отруйним мішечком знизу догори. В іншому разі послабте місцеву реакцію за допомогою шматочка цукру. Він допоможе витягнуги отруту з рани та попередити розвиток набряку. Якщо набряк болить і не зникає, потріть ушкоджене місце таблеткою валідолу та зверніться до лікаря.

     У разі алергійної реакції дайте дитині антигістамінний препарат і пропонуйте їй більше пити. Щоб загальмувати всмоктування отрути, до місця набряку прикладіть грілку з холодною водою або змочений у холодній воді рушник. Відтак обов’язково відвідайте з дитиною лікаря-алерголога .

Садно чи поріз

      Найпоширеніші види дитячих травм улітку — забої, порізи, садна та подряпини. І «підхід» до них різний.

       Якщо в дитини садно чи подряпина, промийте рану чистою водою з милом за допомогою марлевого тампона. Після чого ретельно змийте мило. Повторюйте промивання кілька разів на день, доки рана повністю не затягнеться. Залиште садно чи подряпину відкритими, так вони загоюватимуться найліпше. Утім, якщо дитина гратиметься на дитячому майданчику, обов’язково закрийте рану легкою пов’язкою. А коли дитина повернеться у приміщення, зніміть пов’язку.

      Якщо дитина сильно порізалася чи розідрала шкіру, спершу зупиніть кровотечу. Для цього накладіть на рану щільну пов’язку та сильно затисніть її. Попросіть дитину підняти ушкоджену частину тіла догори. Якщо кров просякнула пов’язку, накладіть поверх неї другу. Коли кровотеча припиниться чи зменшиться, обв’яжіть ушкоджену ділянку тіла тканиною або еластичним бинтом. Пов’язка має тиснути на рану та водночас не припиняти повністю циркуляцію крові.

       Увага! Щоб зупинити артеріальну кровотечу, накладіть джгут вище від рани та негайно викликайте «швидку».

 

Тепловий удар

      Тепловий удар виникає через високу температуру навколишнього середовища, особливо за високої вологості повітря та відсутності вітру. Зважайте, що перегрів може статися не лише на вулиці, а й у приміщенні, якщо його належно не провітрювати. Тому стежте, щоб дитина дотримувалася питного режиму. А на вулиці обов’язково носила головний убір.

      Якщо дитина зазнала теплового удару, передусім винесіть її із зони перегрівання. Відтак швидко охолодіть тіло за допомогою холодної води, шматків льоду з морозильної камери чи мокрого простирадла. Якщо тепловий удар трапився на вулиці, то занесіть дитину в магазин із кондиціонером, а потім уже обливайте холодною водою. Притомній дитині дайте випити прохолодної води. Якщо їй не стане після цього ліпше, відвезіть її в лікарню.

 

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/news